برنامه نویسی ، مقوله ای بسیار گسترده است و انواع مختلفی از زبانهای برنامه نویسی برای آن ساخته شده اند که از لحاظ نحوه کار ، موارد استفاده و غیره تفاوت های زیادی با همدیگر دارند . بطور کلی زبان های برنامه نویسی به دو گروه زیر تقسیم می شوند :

  • زبان های برنامه نویسی دسکتاپ
  • زبان های برنامه نویسی سایت

مورد اول یعنی زبان برنامه نویسی دسکتاپ ، جهت نوشتن برنامه هایی به کار می روند که بر روی کامپیوتر قابل اجرا می باشند مانند نرم افزارهای ویندوزی ولی زبان برنامه نویسی سایت برای ساخت برنامه هایی استفاده می شوند که بر روی شبکه یا همان وب اجرا شده و می توان آنها را بر روی شبکه ای مانند اینترنت انتشار داد این زبان های برنامه نویسی را در اصطلاح زبان های طراحی سایت یا طراحی وب سایت می گویند .

زبان برنامه نویسی سایت را میتوان به دو دسته ایستا و داینامیک ( پویا ) از هم جدا کرد که در اوایل پیدایش برنامه نویسی وب سایت این زبانهای ایستا بودند که تمامی کارها را انجام می دادند زیرا در ابتدا زبانهای پویا اصلا ساخته نشده بودند. زبان برنامه نویسی سایت داینامیک ( پویا ) مزایا و کارایی های زیادی نسبت به زبانهای برنامه نویسی وب سایت ایستا داشته و بسیار قدرتمندتر از آنها هستند.

زبانهای ایستا زمانی به کار می آیند که تنها بخواهیم وبسایتی با کارائی های محدود و کاملا ساده داشته باشیم ،مثلا سایتی که فقط صفحاتی با اطلاعات و تصاویری ثابت دارد و هیچ گونه امکاناتی برای تعامل با کاربر نداشته و برای ایجاد هرگونه تغییر در قسمتهای مختلف سایتمان نیاز به برنامه نویسی و تغییر در کدهای سایت مان داریم.

اما زبان برنامه نویسی سایت به سبک داینامیک ( پویا ) که در سالهای اخیر وارد صنعت برنامه نویسی وب سایت شده اند امکانات و قابلیتهایی به سایتهای جدید اضافه کرده اند که در اوایل کار شاید به فکر هیچ کس نمی رسید . این ویژگیها عبارت اند از : قابلیت شخصی سازی سایت برای هر یک از کاربران ، قابلیت عضوگیری ، طراحی دیتابیس و صدها امکان دیگر که ما را قادر به طراحی سایت هایی با قابلیتهای مورد نظرمان می کند.

برنامه نویسی سایت در طراحی سایت ، عبارت است از مجموعه کد ها و اسکیرپت ها و ماژول ها و ابزاری که در طراحی وب سایت از آن توسط طراح سایت استفاده می شود. این کد ها می توانند کد های آماده باشد و یا توسط خود طراح نوشته شود .

این کد ها باید در قالبی خاص، که قرار گیری این قالب نیز دارای کد های خاصی می باشد، نوشته شوند تا ظاهر سایت ما، ظاهری آراسته و شکیل باشد.

امروزه برنامه نویسی سایت و ایجاد سایتهای دینامیک جزء لاینفک طراحی سایت می باشد و تیم برنامه نویسی سایت آکاوب در زمینه های زیر با رعایت کامل مسائل امنیتی و اصول طراحی بانکهای اطلاعاتی وب سایت شما را پیاده سازی می کنند.

  • برنامه نویسی PHP و فریم ورک های مرتبط
  • طراحی بانک اطلاعاتی SQL
  • ایجاد CSS های بهینه برای وب سایت
  • جاوا اسکریپت و XML
  • ایجاد توابع امنیتی در سطوح مختلف برنامه نویسی سایت
  • ساخت سایت به صورت ریسپانسیو و مخصوص موبایل

 

برنامه نویسی سایت فروش اینترنتی

با گسترش فرهنگ استفاده از اینترنت به عنوان یکی از ابزارهای معرفی و فروش کالا طراحی سایت آکاوب اقدام به ایجاد و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی مختلف نموده است که از امکانات اصلی این گونه سایتها می توان به کلیه امور مربوط به معرفی کالا، فروش و پرداخت وجه را به صورت کاملاً اینترنتی اشاره نمود .

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه برنامه نویسی سایت با مشاورین گروه آکاوب تماس بگیرید .

09351353235